Jednolity Plik Kontrolny

 

Jednolity Plik Kontrolny

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny oraz jakie niesie korzyści?

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) jest pewnym rodzajem oprogramowania, które obowiązuje w naszym kraju od 2016 roku. Jego głównym założeniem jest umożliwienie podatnikom przekazywania informacji organom podatkowym w formie elektronicznej. Czym dokładnie jest Jednolity Plik Kontrolny oraz jakie niesie korzyści? Dowiedz się!

 

Jednolity Plik Kontrolny - czym jest i kiedy został wprowadzony?

Jednolity Plik Kontrolny jest oprogramowaniem, które umożliwia komunikowanie się z administracją skarbową. Zanim JPK został wprowadzony, stosowano po prostu kartkę papieru. Powstają coraz to nowsze i ciekawsze programy komputerowe do księgowania - powstał więc również program zbierający dane przez urzędy. Jednolity Plik Kontrolny wprowadzany jest stopniowo od 1 lipca 2016 roku.

Dlaczego JPK został wprowadzony?

Jak tłumaczy Ministerstwo Finansów, głównym celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego było po prostu umożliwienie podatnikom przekazywania informacji organom podatkowym w wygodnej formie elektronicznej, która pozwala na znaczne skrócenie czasu wykonywanych czynności, a także zmniejszenie ich uciążliwości.

Jakie niesie korzyści Jednolity Plik Kontrolny?

Wprowadzenie JPK pozwoliło przede wszystkim na odejście od papierowych wydruków, które jak wiadomo - są dosyć męczące. Dzięki oprogramowaniu, kontrola podatkowa jest o wiele łatwiejsza i przede wszystkim szybsza, niż była jeszcze kilka lat temu. JPK to wygoda - zarówno dla przedsiębiorców, księgowych, jak i urzędników.

 

działamy od 2005 roku

zajęliśmy 29. miejsce w ogólnopolskim rankingu firm księgowych i audytorskich według tygodnika "Warsaw Business Journal"

zajęliśmy 3. miejsce w Polsce spośród firm oferujących usługi księgowe w rankingu według "Warsaw Business Journal";

dewizą naszej firmy jest pełne dostosowanie się do wymagań i życzeń Klienta

Kontakt z nami

Dane kontaktowe

 • Ulica: Al. 3 Maja 12
 • Miejscowość: Warszawa
 • Tel. kom.: +48 504 226 202
 • Administratorem danych osobowych jest MK Consulting Sp. z o.o.- Sp.k., z siedzibą przy Al.3 Maja 12, 00-391 Warszawa (dalej również Administrator).
  Dane osobowe będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na skierowane do nas zapytanie. Podstawą do ich przetwarzania jest prawnie uzasadniony interes Administratora, polegający na utrzymywaniu dobrych relacji poprzez udzielanie odpowiedzi na kierowane zapytania i umożliwienie kontaktu (art. 6 pkt. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże w przypadku ich braku nie będzie możliwe przyjęcie lub rozpatrzenie zgłoszenia.
  Informujemy, o przysługującym prawie do: żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, sprzeciwu wobec przetwarzania danych i prawie przenoszenia danych. Jeżeli uznasz, że przetwarzanie danych osobowych narusza Twoje prawa możesz wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, zachęcamy jednak do uprzedniego kontaktu z Administratorem w celu wyjaśnienia wątpliwości.
  Do podanych danych będą mieć dostęp dostawcy niezbędnych z punktu widzenia działalności Administratora usług – np. firmy zajmujące się wsparciem IT.
  Jednocześnie informujemy, że przekazane dane będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu komunikacji oraz przez okres 3 lat od momentu ostatniej korespondencji w sprawie. Jeżeli chcesz skorzystać z przysługujących Ci uprawnień lub uzyskać dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem adresu e-mail: mk@mkconsulting.pl.

Napisz do nas

 
 
This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)

Wpisz tekst z obrazka w pole poniżej (wielkość liter ma znaczenie)